La 29 ianuarie 2016, pe teritoriul Stației de pompare a apei din or. Durlești au început niște lucrări stranii. Este o Zona de maximă securitate sau așa ar trebui să fie, după normativele sanitare. Acum vre-o 2 ani, terenul Stației de pompare a fost ilegal divizat printr-un gard apărut pe neobservate...
