Sunt o pensionară din satul Sănătăuca, raionul Florești. La noi în sat este o carieră de nisip. Mai demult, pe timpurile Uniunii Sovietice, nisipul era folosit la repararea drumurilor naționale, locale. Atunci statul era stăpânul carierei. După obținerea independenței, stăpâni sunt cei care pot fura mai mult. Timp de vreo...
